چگونه چسب قطره ای را از پوست جدا کنیم ؟

چسب قطره ای خیلی سریع می چسبد و به این راحتی ها هم جدا نمی شود . یک ویژگی فوق العاده، البته تا وقتی که به پوست شما نچسبیده باشد.

در این مقاله سعی داریم به شما نشان دهیم که چگونه می توان این ماده چسبناک و لجباز را از پوست جدا کرد.

۱- هرچه سریعتر دست خود را در محلول آب گرم و صابون فرو کنید.این کار باعث می شود که چسب نرم شود. اضافه کردن کمی سرکه به محلول نیز کمک می کند. سعی کنید چسب را به آرامی از روی پوست جدا کنید اما اگر مؤثر نبود، محل را خشک کنید و به گام بعدی بروید.
۲- مقداری استون (یا پاک کننده لاک ناخن که حاوی استون باشد) روی محل چسب بمالید. استون پیوندهای “سیانو اکریلیت” موجود در چسب را کاهش می دهد. در این مرحله به احتمال زیاد چسب شروع می کند به ورقه ورقه شدن و جدا شدن از پوست.
توجه داشته باشید که برای اینکار از پنبه یا چوب پنبه استفاده نکنید، زیرا با سیانو اکریلیت واکنش شدید ایجاد می کند.از این ماده برای نواحی حساس پوست (چشم ها، بینی، لب و …) یا نزدیک به محلی که به تازگی زخم شده است، استفاده نکنید.
۳- بعد از خشک شدن محل، از سمباده ناخن برای جدا کردن کامل چسب استفاده کنید. مراقب باشید پوست با سوهان آسیب نبیند. اگر مقدار زیادی چسب روی دست ریخته است، می توانید از یک سنگ پا با حفره های ریز در آب گرم برای ساییدن و جداکردن چسب از پوست استفاده کنید.
۴- اجازه دهید خودش پوسته پوسته شود و به یکباره از پوست جدا شود. بعد از مدتی سفید می شود و در نهایت بدون کمک شما از پوست جدا می شود.

۵-از مارگارین استفاده کنید. در نواحی حساس پوست، از مارگارین استفاده کنید. به آرامی مارگارین را روی محل بمالید و این کار را آنقدر ادامه دهید تا چسب به یکباره از پوست جدا شود.
۶- از اسپری WD-40 استفاده کنید. در مواقعی روشهای فوق چندان مؤثر نیست و استون خیلی سریع تر از آنکه بر روی چسب اثر کند بخار می شود. در این حالت می توانید از اسپری WD-40 (برای چربی زدایی، تمیزکاری، روانکاری و جلوگیری از زنگ زدگی در قطعات مختلف استفاده می شود و در بازار ایران نیز موجود است) به نسبت ۱ به ۱ همراه با استون استفاده کنید. در مواقعی که می خواهید این ماده برای مدت طولانی یا روی سطوح عمودی استفاده کنید، این ماده را با “ژل پترولیوم” ترکیب کنید و یک لایه زخیم از آن را روی محل قرار دهید.
۷- اگر مواد دیگر در دسترس شما نبود، می توانید برای نواحی کوچک مانند انگشتان، ¼ فنجان پودر لباسشویی را در یک فنجان با آب گرم ترکیب کنید و برای تقریبا ۲۰ دقیقه روی محل بمالید یا در محلول غوطه ور کنید تا لایه ضخیم چسب شل شده و از پوست جدا شود.

 

  • لطفا به نکات زیر توجه کنید:
  • اگر پوست شما به هم چسبیده است، با زور از هم جدایشان نکنید زیرا این کار ممکن است باعث پارگی و کنده شدن پوست شود. همیشه از حرکات چرخشی استفاده کنید.
  • سیانو اکریلیت خیلی سریع با مواد نخی یا پنبه ای واکنش حرارتی انجام می دهد که ممکن است باعث سوختگی شود. هنگام جدا کردن چسب از پوست، از مواد نخی استفاده نکنید.
تاریخ ایجاد: سه‌شنبه 28 فروردین 1397
تعداد بازدید: 7258
printrating
نام
ایمیل
نظر
دی ان ان